Rimokatolička crkva Marije Magdalene u Novom Miloševu (Beodri)
Novo Miloševo urbanistički je potpuno organizovano mesto. Prostire se pravcem sever - jug, kraj puta za Kikindu. Selo je dugo oko 5km. Lako je uočljiv neproporcionalan odnos dužine i širine, koji objašnjava istorija Novog Miloševa. Naime, Novo Miloševo istovremeno je i staro i novo mesto. Za razvoj mesta značajan je XVIII vek, kada su oformljena, u ovom ili sličnom obliku, dva naselja: Beodra i Karlovo (kasnije: Dragutinovo). Beodra se nalazi u južnom delu mesta, prema Novom Bečeju, a Dragutinovo je na severu, prema Kikindi i Bočaru. Posle Drugog svetskog rata sela su administrativno spojena u jedno mesto: Novo Miloševo.
Dolazak u Beodru, iz pravca Novog Bečeja, nagoveštavaju tornjevi rimokatoličke crkve Marije Magdalene.
Na osnovu izveštaja revizora Johana Jakoba Erlera iz 1773. u Beodri živelo je pretežno srpsko stanovništvo. Zabeležio je i da su u Beodri postojale pošta i kambijatura (stanica za zamenu poštanskih konja). U to vreme Beodra je bila samo komorsko naselje i nije bila uključena u Banatsku vojnu granicu. Značajnija kolonizacija Mađara dogodila se 1796. godine, kada su naseljeni na posed vlastelina Bogdana Karačonjija (Karátsony). Poštujući pravila kolonizacije o urbanističkom i socijalnom uređenju naselja, jedan od prvih objekata u Beodri bila je katolička kapela, izgrađena 1796. godine.
Izgradnju kapele finansirala je porodica Karačonji. Te 1796. godine u Beodri osnovana je kapelanska služba, koja je 1832. prerasla u župu (parohiju). Rimokatolička crkva svete Magdalene izgrađena je u periodu 1838–1841. godine u tadašnjoj Beodri. Nastavljajući običaje porodice Karačonji, ktitori su bili beodranski vlastelini Laslo i Lajoš Karačonji. Po svojoj veličini i položaju uklapa se u ambijent nekadašnjih vlastelinskih dvoraca i zgrada. Nalazi se nedaleko od dvorca Lajoša Karačonjija.
S obzirom da je izgradnja finansirana kao zadužbina dvojice vlastelina, Lajoša i Lasla Karačonjija, urađena su dva tornja - za svakog brata po jedan.
Na putu od Beodre ka Karlovu, nalazi se stara zgrada Žitnog mlina i srpska pravoslavna crkva svetog Stefana.
- Zahvaljujem se prijatelju Andreu Karolju na vožnji, strpljenju, druženju i pričama o Beodri i Karlovu.